20130627_150723Firmamızda çalışan personellerin tamamı itinayla seçilmiş gerekli eğitim ve bilgilendirmelerden sonra müşterilerimizin hizmetlerine sunulmaktadır.

Personelimizin yapması gerekenler:
Müşterilere karşı lakayıt olmamalıdır.
Telefonla veya Müşteriyle çok fazla konuşmamalıdır.
Güleryüz ve samimiyetle işine başlamalı ve tamamlamalıdır.
İşi kendi işi gibi benimsemeli ve yapmalıdır.
İşine özen göstermeli dikkatli olarak yapmalıdır.
Yapmış olduğu iş sonunda müşteriden işin istenildiği gibi yapılıp yapılmadığına dair onay almalı gözden kaçan yerler varsa mutlaka tamamlamalıdır.
Şahsi temizliğine özen göstermelidir.
Ofisten çıkmadan önce malzemelerinin tam ve düzenli olduğunu kontrol etmelidir.

20130627_151218Müşterilerimizden isteklerimiz :
Evlerinize ve iş yerlerinize göndermiş olduğumuz elemanlarımızı özenle seçmekte ve yetiştirmekteyiz. Değişik kriterlerden geçirmekte ve bağlayıcı önlemler almaktayız.

Bazı müşterilerimiz acıma duygusu ile hareket edip elemanlarımızdan telefon numaralarını almakta bir sonraki ihtiyaçlarında direkt olarak kendilerini aramaktalar. Bu durumda o kadar emek harcayan firmamız saf dışı edilmektedir. Bu elemanların firmamızla ilişkisi anında kesilmektedir. Firmamız kontrolünde gayet disiplinli ve özveriyle çalışan elemanlar Kandırıldıktan bir müddet sonra sizlerle samimi olmanın vermiş olduğu özgüvenle ve bağımsızlığın vermiş olduğu serbestlikle işinde lakayıt davranmaya ilk dönemdeki performansı sergilememeye başlıyorlar. Bu durum ev sahibinin dikkatini çekiyor ve işine son veriliyor.

20130627_151307İstemeden de olsa bu gibi davranışlar segileyen müşterilerimiz cahil ve kolay kandırılabilen gariban ihtiyaç sahibi kişilerin işlerine ve ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamasına engel olmaktadırlar. Lütfen bu gibi durumlardan kaçınalım. Firmamız beğenmiş olduğunuz personeli sonraki ihtiyacınızda isim vererek bildirdiğiniz takdirde o kişileri göndermektedir. Bu durumda bizler yeni elemanlar bulmak için sarf edeceğimiz enerjimizi elemanlarımızı profesyonelleştirebilir ve sizlere daha iyi hizmet vermek için kullanabiliriz.

Ege Temizlik şirketi olarak tertemiz mekanlarda mutlu günler dileğiyle…

20130627_151123

BİZİ EN ÇOK ZORLAYAN KONULAR

Şirketimizden temizlik hizmeti almak isteyen müşterilerimiz doğal olarak diğer firmalarıda aramakta ve bir araştırma yapmaktadırlar. Bu araştırma esnasında çok fazla bilgi ve teferruat ile karşılaşılmaktadır. Diğer firmaların vermiş oldukları bilgiler ile bizim söylediklerimiz birbirine karışmakta tüm konuşulanlardan bir özet çıkaran müşteri herşeyin en uygununu hizmeti alacağı kişiden talep etmektedir. Şöyleki:

1) Temizlik personeli sayısı : 3 kişilik personel ile yapılacak temizlik 10 lira ise 2 kişilik personel ile yapılacak temizlik 8 liradır. Müşteri 3 kişi gelicek ve 8 lira dediniz diyor

2) Temizliğe gelinecek olan saat: Müşteri temizliğini yaptıracak olduğu semte göre farklı firmalarla görüşürken her firma o günkü iş dağılımına veya yoğunluk durumuna göre veya mesafeye göre saat vermektedir. saat 8 de geliceğinizi söylemiştiniz saat 9 oldu böyle şey mi olur gibi serzenişlerle karşılaşmaktayız.

3) Temizlik işleminin ne şekilde yapılacağı : Her temizlik şirketinin bir çalışma sistemi vardır. (Birçoğunun yok gerçi ama) telefon ile yapılan görüşmelerde anlatılanlar birbirine karışmakta siz böyle demiştiniz ben patronunuzla bu şekilde konuşmuştum kömürlük temizlenecek, kapalı otopark temizlenecek, kardeşimin koltuğuda yıkanacaktı, apartmanın merdivenlerinide yıkayıverin gibi…..

4) Temizliği yapılacak olan yerler ile ilgili yanıltıcı bilgi verilmesi : 2+1 daire diye 2 temizlik personeli görevlendiriyoruz bir gidiyoruz ev 4+1 ev komple tadilatlı eşyalar evin ortasında yığılmış vaziyette. Bu durumda o evin temizliğinin düzgün bir şekilde yapılması imkansızlaşıyor. Söz vermiş olduğumuz temizlik kalitesine doğal olarak ulaşılamıyor .Bu gibi durumlar hem işini yapacağımız müşterimizin hem bizlerin zor zamanlar geçirmesine sebep olmaktadır. Doğru bilgiler vermeniz sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyatlar ile sunabilmemiz için  çok önemlidir.

İzmir ve civarında yıllardır siz müşterilerimize en uygun hizmeti vermek için yoğun bir çaba göstermekteyiz. Bu işi en iyi nasıl yapabiliriz en iyi hizmeti nasıl sunabiliriz diye tüm özverimizle uğraşmaktayız göstermiş olduğunuz iyi niyetler için çok teşekkür ederiz

Bir cevap yazın