Zemin Temizlikleri Ve Cila

Zemin temizleme Ve Cila

        zemin temizliğiZemin Temizliği İşletmeniz ve yaşadığınız ortam hakkında ilk izlenimi veren en önemli etkendir. yeni yapılan binaların hemen hepsinde zeminler artık mermer granit epoksi gibi yer kaplayıcılar kullanılmaktadır. Bu ıslak zemin kaplayıcıları çok dekoratif ve kullanışlı olmasının yanı sıra bazı dezavantajlarıda bulunmaktadır. bu zemin kaplamaları belli bir kullanım sonrası deforme olmakta ve güzel görünüm sona ermektedir. Belli aralıklarla zeminlerinizin temizliği yapılmalı ve cilalama işlemi ile eski görünümüne kavuşturulmalıdır. Zemin Temizlikleri zemin kaplamasına göre değişiklik göstermektedir. Temizliği profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Mermer zeminlere Cila işlemi yapılırken Granit Karo fayans gibi zeminlere profesyonel temizlik gerekmektedir.

       Zemin temizlikleri farklı zemin kaplamaları nedeniyle zemin türüne göre yapılmalı zarara neden olmadan temiz ortamlar sunulmalıdır. Epoksi zemin temizliklerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu kaplamanın deforme olmuş alanları temizlikten önce belirlenmeli ve yetkili kişi ile paylaşılmalıdır. Temizlik yapıldıktan sonra ortaya çıkan deforme olmuş alanlar daha önce kirden dolayı gözükmediği için yeni yapılmış sanılabilmekte ve temizlik işini yapan firmalar büyük sıkıntı yaşamaktadır. Epoksi temizliği mutlaka uygun kimyasallar ile yapılmalı ve amonyak içeren ürünler kullanılmamalıdır.

      Granit zemin temizlikleri için cila işlemi iki aşamada yapılmalı önce komple temizliği yapılıp tamamen kurutulduktan sonra küçük bölümler halinde Granit taş cilası kullanılarak yapılmalıdır. Granit kendinden parlak bir taş çeşidi olduğu için cila yapılmadan önce mutlaka yerinde inceleme yapılmalı eğer şartlar uygunsa demo çalışması yapıldıktan sonra komple cila işlemine geçilmelidir. bir üstteki yazımızda belirtmiş olduğumuz deforme olmuş alanların tespiti yapılmadan hiç bir işleme başlanmamalıdır.

Mermer Cilalama İzmir, Zemin Temizliği İzmir, İzmir de mermer cilalama işleri, Islak zemin Temizlikleri, Mermer cilası yapan şirketler, İzmir zemin temizliği, Epoksi zemin temizliği

       Mermer zemin cilaları sürme ve yakma cila olarak iki ayrı şekilde yapılmaktadır. Sürme cila zemin temizlendikten sonra fırça veya paspas yardımıyla cilanın zemine sürülmesi ve parlatma pedi takılmış makina yardımıyla zeminin parlatılması şeklinde yapılır. Yakma cila biraz daha teferruatlı bir işlem ile uygulanır fakat kullanım süresi daha uzundur. Temizlenmiş ve tamamen kurutulmuş mermer zemine bir fıs fıs yardımı ile birer metre alana cila püskürtülür. Makinaya cila teli takılır ve püskürtülerek mermere dökülen cila  yakılarak parlaması sağlanır .Bu işlem kullanılan cilanın kalitesine göre süresi kısa veya uzun sürer. kullanılan cila ne kadar kaliteli olursa o kadar uzun ömürlü olur.

Epoksi Temizliği ,mermer Cilalama,pvc zemin temizliği

Mermer Cilalama İzmir, Zemin Temizliği İzmir, İzmir de mermer cilalama işleri, Islak zemin Temizlikleri, Mermer cilası yapan şirketler, İzmir zemin temizliği, Epoksi zemin temizliği