DIŞ CEPHE GİYDİRME CAM VE KOMPOZİT TEMİZLİĞİ

dış cephe cam temizliği
DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİĞİ

Dış Cephe Cam Temizliği İzmir yeni yapılan binaların artması ve bu binalarda giydirme cam. Dediğimiz bina cephesini komple veya kısmen kaplayan kompzit ve camlı bölümlerin temizlenmesi işidir.

Dış Cephe Cam Temizliği İzmir çok farklı yöntemler kullanılarak temizlenmektedir.Askı sistemi ile temizlik,vinç yardımı ile temizlik ,teleskopik uzatma elemanları ile yapılan temizlik

     Askı sistemi ile dış cephe ve kompozit, cam temizlikleri: Bir diğer adı dağcı halatı olan askı sistemli temizlik binanın. Çatı katında bulunan sağlam bir bölüme askı sisteminin kurulması ve aşağıya doğru ip ile sarkılarak.Temizlik işleminin yapılmasıdır.Genellikle yüksek binalarda havanın çok rüzgarlı olması. Asansör sisteminin kurulma ihtimalinin olmaması, temizliği yapılacak dış cephenin küçük olması gibi durumlarda tercih edilir.Çatıya veya silim yapılacak olan bölümlerde dahil olmak üzere hiçbir zarara neden olmayan basit bir sistemdir.Kullanımı çok yaygındır.

     Vinç veya asansörlü dış cephe cam temizliği: Yüksek binalarda uzun süreli temizlik hizmetleri ihtiyaçlarında çatı kısmına asansör. Manevra alanı montajı yapılmak sureti ile yukarıdan aşağıya aşağıdan yukarıya asansörlü dış cephe cam ve kompozit. Kaplama alanlarının temizlik işi yapılabildiği gibi vinç yardımı ile de dış cephelerin temizlik işlemleri yapılmaktadır.

     Teleskopik uzatma ile dış cephe cam temizlikleri : En fazla 9 metre yüksekliğe kadar kullanılabilen bir sistemdir. Daha alçak alanların temizlik işleri için kullanılır.Yükseklik arttıkça kullanımı zorlaşan profesyonel ekiplerin kullanabileceği bir sistemdir.Eğer yakınlarda yüksek gerilim hatları var ise kullanılması hayati tehlike yaratabilir.

     Dış cephe cam temizliklerinde

en önemli unsur güvenliktir. Çalışacak olan personelin sosyal güvenlikleri mutlaka kontrol edilmeli işi yapacak olan firmadan referans istenmeli iş deneyimleri kontrol Edilmelidir. Ehliyetsiz kişilere yaptırılan işlerde sorumluluk tamamen iş verene aittir. Dış cephe Temizleme işlemi kolay gibi görünen  fakat hava durumu ile alakalı olarak her zaman yapılamayan bir işlemdir. Rüzgarlı havalarda kurulan askı sistemi veya asansör sistemi çok sarsılır. Kurulan düzenek çalışmayı çok zorlar hatta çalışma yapılamayabilir. Yapılan sözleşmeler hava durumu dikkate alınarak bitiş süresi esnek bırakılmalıdır.

 DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİĞİ, YÜKSEK CAM TEMİZLİĞİ, İZMİR DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİĞİ